- Advertisement -

AUTHOR NAME

Левица

481 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Левица со повик до ООН да интервенираат во САД

Згрозени од вчерашните немири, поттикнати од обвинувања за нефер избори, во поранешните британски Тринаесет Колонии, политичката партија Левица изразува загриженост за состојбата на демократијата...

Поднесени Барања за инспекциски надзор за унапредувања во Апелационите судови

Поради сомневања за незаконски унапредувања во судовите, Левица поднесе Барања за инспекциски надзор до Државниот инспекторат за труд и до Државниот управен инспекторат –...

Левица до медиумите: „Сме немале никаков договор со Заев, говорот му беше саркастичен и манипулативен“

ОДГОВОР ДО МЕДИУМИ Почитувани,Како Партија се чувствуваме должни да реагираме на т.н. вест пренесена во прашална форма од повеќето од вашите портали, а некои и...

Пратениците на Левица поднесоа БАРАЊЕ до претседателот Пендаровски да го суспензира Законот за ГАМА

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, денес поднесоа Барање до претседателот на државата, Стево Пендаровски, како еден од носителите на извршната власт,...

Левица поднесе кривична пријава против Нина ГРУПЕР

Денес Левица до Основното јавно обвинителство (ОЈО), поднесе кривична приjава против поранешната министерка за финансии, Нина Ангеловска (ГРУПЕР). Причината за пријавата е тоа што...

Масларковски: Марин не исполни ништо од ветеното, напротив, мести огромни тендери

Модераторот на Левица во ЛО Аеродром, Дарко Масларковски, одржа прес-конференција на која ги обелодени сомнителните тендери на градоначалникот од СДС на општина Аеродром, Златко...

Latest news

- Advertisement -