- Advertisement -

AUTHOR NAME

Левица

481 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

А1он.мк повторно ја манипулира јавноста со спин и лажно информирање

ДЕМАНТ Политичката партија Левица, ја демантира веста објавена на вашиот веб портал А1он.мк на 07.12.2020 во 22:43 часот со наслов: „Левица нема да ги донира...

Новинарите од А1он наместо да објавуваат лични пораки од Апасиев, да го објават Дописот испратен до нив и да ја исправат манипулативната вест

Ја информираме јавноста дека, во врска со денешната намерна манипулација со читателите од страна на новинарките на А1он, Габриела Димковиќ Мишевска и Мери Јордановска,...

Немојте да си играте со маката на тутунарот

„На земјоделието потребна му е, или раката на ситниот земјоделец кој живее од својот труд или контрола од страна на здружени производители, односно земјодлески...

Нема средства за младите специјализанти, а има за новогодишно украсување!?

Со месеци наназад слушаме и читаме колку многу е под контрола состојбата со пандемијата и дека надлежниот министер е загрижен за истата од дното...

Кога МОН планира да го објави списокот за социјална поддршка на 400 ученици во средните училишта

Министерството за образование и наука сè уште го нема ЈАВНО објавено списокот за СОЦИЈАЛНА ПОДДРШКА на четиристотини ученици во средните училишта во Македонија. Крајниот датум...

Демант до ТВ Алфа: Пратениците на Левица не беа присутни на седницата на која се гласаше Кацарска

Политичката партија Левица, ја демантира веста објавена во вестите на ТВ „Алфа“ на ден 26.11.2020 во Дневникот во 17:30ч. кадешто водителот, Костадин Делимитров, во...

Latest news

- Advertisement -